Brudzew: Włodarze udzielą pomocy finansowej gminie Czersk

Radni z gminy Brudzew poparli uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej gminie Czersk. Ostatecznie na odbudowę infrastruktury drogowej włodarze przekażą 10 tys.zł. Głosowanie odbyło się dzisiaj, tj. 7 września. 

W uzasadnieniu do uchwały czytamy:

 „Noc z 11 na 12 sierpnia 2017 r. zapisała się czarnymi literami w historii Powiatu Chojnickiego, a także innych powiatów województwa pomorskiego, kujawsko- pomorskiego i wielkopolskiego. W ciągu pół godziny kataklizm zmiótł z terenu powiatu chojnickiego blisko 16 tys. ha lasów, pozbawił dorobku całego życia kilkaset rodzin, pozostawił ogromne zniszczenia w tysiącach gospodarstw domowych i rolnych, pozrywał linie energetyczne pozbawiając na wiele dni prądu i wody całe miejscowości. Nawałnica pociągnęła za sobą poważne straty gospodarcze, a co najgorsze także ofiary śmiertelne i wielu rannych. Jedną z najbardziej dotkniętych kataklizmem jest gmina Czersk, na terenie której leży między innymi zniszczone sołectwo Rytel.
Rozmiar tragedii i strat jest tak wielki, że poszkodowani nie są w stanie sami sobie z tym poradzić. W tak trudnej sytuacji konieczna jest mobilizacja wszystkich służb, a także samorządowców w całej Polsce. Stąd też w poczuciu solidarności oraz wsparcia w tak kryzysowej sytuacji proponuje się udzielić gminie Czersk pomocy finansowej w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na odbudowę infrastruktury drogowej”.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja