Tomasz Zubilewicz gościem specjalnym Dni Języków Obcych w Powiecie Tureckim

Baw się z nami językami” to hasło pod którym już po raz kolejny zorganizowano Piknik Językowy. Młodzież i nauczyciele języków obcych z I LO na boisku szkolnym przygotowali moc atrakcji językowych dla młodszych koleżanek i kolegów. Gościem specjalnym Pikniku oprócz pary książęcej z Wielkiej Brytanii, Harrego Pottera i Roberta Lewandowskiego był Tomasz Zubilewicz – telewizyjny prezenter pogody w TVN.

Podobnie, jak w ubiegłym roku piknik miał charakter Miasteczka Edukacyjnego, zachęcającego do nauki poprzez zabawę. Uczestnicy musieli w poszczególnych stoiskach językowych zbierać punkty, które po zsumowaniu uczestniczyły w losowaniu cennych nagród, jak m.in. rower, czy słuchawki multimedialne.

A stoiska mieniły się pomysłami, na których każdy z uczestniczących mógł znaleźć coś dla siebie. Były warsztaty biologiczno- ekologiczne, podróże po świecie, kącik magii z Harrym Potterem, bezpieczeństwa, kulinarny, plener malarski, animacje dla dzieci, wesołe miasteczko, gwiazdy sportu oraz stoiska językowe.

Oprócz tego czas podczas Pikniku umilały występy artystyczne zaprezentowane przez młodzież z powiatu tureckiego. Jako pierwsi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, a po nich kolejno ze Szkoły Podstawowej nr 1, Brudzewiacy, uczniowie I LO i ZST w Turku.

Nie zabrakło stałych bywalców, a mianowicie pary książęcej z Wielkiej Brytanii, Harrego Pottera i Roberta Lewandowskiego oraz bohaterów dziecięcych kreskówek. W tym roku gościem specjalnym Pikniku  był Tomasz Zubilewicz – telewizyjny prezenter pogody w TVN. Na początku imprezy zapewnił, że w Turku nie powinno padać.

I choć -  jak to z prognozami bywa, często są omylne – na koniec Pikniku pojawił się deszcz, to cel imprezy został osiągnięty i najmłodsi uczestnicy wiedzą, że nauka języków obcych to podstawa.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja