Gm.Turek: 3 b na tropie!

Wartka akcja, wyraziści bohaterowie, kryminalna zagadka, którą trzeba rozwiązać – to niewątpliwie zachęci młodych czytelników do sięgnięcia po kolejne części bestsellerowej serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

To nieprawda, że dzieci nie chcą czytać książek. Po prostu trzeba podsunąć im coś, co zainteresuje je tak bardzo, że nie spoczną, dopóki nie rozwiążą kolejnej tajemnicy. Tym razem w szpitalu w Vimmerby, dochodzi serii kradzieży. Pacjenci tracą drogocenną biżuterię, a przeszukiwanie  żadnego z trojga podejrzanych nie przynosi rezultatów…


Warsztaty detektywistyczne dla młodych czytelników zorganizowała Anna Wiśniewska-Kocik z Biblioteki Publicznej Gminy Turek w Słodkowie. Dzieciaki wysłuchały trzech rozdziałów książki „Tajemnica szpitala” Martina Widmarka, a potem ochoczo wzięły udział w samodzielnym konstruowaniu postaci podejrzanych. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik, własnoręcznie sporządził plakat wymyślonego przez siebie przestępcy.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja