Kawęczyn: Mieszkańcy Tokar mają nowego sołtysa

21 lipca w strażnicy OSP w Tokarach odbyło się zebranie wiejskie. W związku ze śmiercią długoletniego włodarza Tokar Konrada Ambroziaka wójt Gminy Kawęczyn na podstawie § 11 Statutu Sołectwa Tokary zatwierdzonego Uchwałą nr VIII/48/2011 Rady Gminy Kawęczyn z dnia 27 maja 2011 r. (Dz. Urz. Województwa Wielkopolskiego z dnia 4 października 2011 roku, Nr 262, poz. 4151) zwołał zebranie wiejskie, mające na celu wybór nowego sołtysa. 

W zebraniu wzięło udział 77 spośród 262 uprawnionych do głosowania co stanowi 29,39 %. Na tę funkcję wybrano panią Małgorzatę Skurczak – Szymańską. Pani Małgorzata jest mieszkanką Tokar Drugich.            

Aktywnie działająca na rzecz społeczeństwa. Jest członkiem Rady Sołeckiej od dwóch kadencji, członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Tokarach, które w 2015 r. w Wągrowcu podczas V Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej zajęło I miejsce, działa w Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Szkoły im. Jana Pawła II w Tokarach. Starościna Dożynek Gminno – Parafialnych w 2015r. Prowadzi wraz z mężem 30 ha gospodarstwo rolne, ukierunkowane na hodowle bydła mlecznego. Brała udział w realizacji wielu projektów unijnych, realizowanych przez sołectwo. Aktywnie uczestniczyła w Komitecie Obchodów 650 – lecia Tokar.

Spośród 76 głosujących za opowiedziało się 70 osób, natomiast 6 było przeciwnych. Pani nowo wybrana sołtys podziękowała wszystkim i przedstawiła swoją wizje współpracy w sołectwie. 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja