„Twoje bezpieczeństwo- nasza sprawa, praca w Holandii”, czyli Irena de Ruig w Kaczkach Średnich

„Twoje bezpieczeństwo- nasza sprawa, praca w Holandii”- to inicjatywa podjęta przez Komendę Powiatową Policji w Turku. W ramach współpracy funkcjonariuszy z Polski i Holandii odbyło się spotkanie zorganizowane z myślą o młodych osobach.

Dzisiaj, tj. 10 października aula Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich wypełniona była po brzegi. Wszystko to za sprawą wizyty specjalistki do spraw polityki migracyjnej w Holandii Ireny de Ruig.


-Projekt „Twoje bezpieczeństwo- nasza sprawa, praca w Holandii” to inicjatywa skierowana z myślą o was droga młodzieży ukierunkowana na zapobieganie handlowi ludźmi i przestępstwom towarzyszącym temu zjawisku. Mam nadzieję, że dzisiejsze nasze spotkanie i udział w nim naszych szanownych gości z Holandii zajmujących się na co dzień problematyką handlu ludźmi i posiadających międzynarodowe doświadczenie w tym obszarze uświadomi wam z jakimi zagrożeniami możecie się spotkać podczas pracy zarobkowej i przybliży jakie zasady bezpieczeństwa należy stosować- powiedział na początku spotkania rzecznik policji w Turku Mateusz Latuszewski.
 

Po obejrzeniu spotu reklamowego pod nazwą „Zostań jednym z nas” promującego zawód policjanta głos zabrał naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku Wiesław Raczyk, który oficjalnie otworzył spotkanie.


Ireny de Ruig to policjantka z Oost Nederland wyśmienicie mówiąca po holendersku i polsku od samego początku nawiązała z młodzieżą doskonały kontakt. Przedstawiła ona wszelkie możliwe zagrożenia, jakie niesie za sobą wyjazd za granicę. Podpowiedziała, jak znaleźć tam pracę i sprawdzić swego potencjalnego pracodawcę. Młodzież może skorzystać z wiedzy dotyczącej tego, gdzie szukać ewentualnej pomocy, jak być bezpiecznym i dobrze poradzić sobie z wszelkimi zagrożeniami.


Spotkanie zakończył dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich Krzysztof Świerk.

 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja