Dzień Edukacji Narodowej w I LO z życzeniami, Chórem Nauczycielskim i „Kajciem”

Były życzenia, gratulacje, podziękowania, kwiaty, stosowne wyróżnienia oraz dużo wysokiej kultury. W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Turku w piątkowe, 13 października przedpołudnie świętowano Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej stał się stosowanym momentem do wyróżnienia nauczycieli, którzy każdego dnia pracując z młodzieżą dbają o jej rozwój intelektualny, poszerzanie horyzontów i rozwijanie pasji. Stąd w kierunku tych aktywnych, jak i tych już emerytowanych, których nigdy podczas uroczystości w murach I LO w Turku nie brakuje płynęły szczególne podziękowania, gratulacje i życzenia.

Danuta Szczepanik dziękowała koleżankom i kolegom za codzienny trud i pracę wkładaną na rzecz szkoły, chwaląc szczególnie tych, którzy zostali wyróżnieni przez instytucje państwowe.

I tak Wielkopolski Kurator Oświaty 20 października do sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego zaprosił nauczycieli i pracowników, którzy otrzymali:
Zenon Kolasiński- Złoty Krzyż Zasługi, Witold Wojciechowski- Srebrny Krzyż Zasługi, Agnieszka Łapka- Brązowy Krzyż Zasługi.

Nagrody Kuratora Oświaty otrzymali: Agnieszka Rychlik, Joanna Zieniewicz, Anna Mękarska, Grażyna Kowalczyk, Danuta Szczepanik.
Z kolei Nagrody Starosty Tureckiego otrzymali: Ewa Patrzykąt, Iwona Felisiak- Klecha i Marek Kujawa.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Mariola Maciaszek.

W roku 2017 nagrody dyrektora I LO w Turku otrzymali: Emilia Trzmielewska, Barbara Żebrowska, Witold Wojciechowski, Maciej Gajdecki, Katarzyna Szczepanik, Zenon Kolasiński, Aleksandra Puszcz, Aneta Seńko, Katarzyna Kąciak, cezary Marczyński, Agnieszka Olejnik, Przemysław Przysło, Alina Wąsikowska, Teresa Ulatowska, Zbigniew Ryczyński, Arkadiusz Wappa, Katarzyna Jurkiewicz, Teresa Kulisa, Olga Wojtkowiak i Albin Zańko.

Podczas uroczystości szczególne wyróżnienie – medal za Zasługi dla Miasta Turku wręczono Danucie Chmielewskiej, sybiraczce i kombatantce, byłej nauczycielce turkowskiego Ogólniaka.

Dopełnieniem święta był występ artystyczny – najpierw Chóru Nauczycielskiego, a później licealnej grupy teatralnej, która zaprezentowała sztukę „Kajcio”, komedję w jednym akcie Stanisława Dobrzańskiego.

W rolę postaci wcielili się: Hipolit Bączała – Mateusz Rymiszewski, Ksawera – Maria Laskowska, Julja- Nikola Wojciechowska i Kajcio Bogdalewicz – Jakub Wojciechowski (Patryk Majkowski). Spektakl powstał w reżyserii Wiktorii Donart i Anny Mękarskiej.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja