Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 5

W Szkole Podstawowej nr 5 w Turku w Dniu Edukacji Narodowej było wesoło i radośnie.  W budynku A obchodzono go pod hasłem „Serce w podzience”. Uczniowie klas 3e, 3g, 4a i 4b wraz z wychowawcami przygotowali w krótki występ artystyczny, w którym dominowało żartobliwe podejście do spraw szkolnych. Radosny nastrój podkreślały znana melodie. Na zakończenie uczniowie wręczyli nauczycielom własnoręcznie zrobione serduszka. 

W budynku B  uczniowie i nauczyciele przygotowali dla siebie niespodzianki. Grono pedagogiczne mogło przeczytać wiersze, które wyszły spod piór uczniów. Natomiast ci ostatni mogli wziąć udział w konkursie „ Byłem dzieckiem i uczniem – zgadnij kim jestem!”, polegającym na rozpoznaniu pedagogów na zdjęciach z ich dzieciństwa lub szkolnych lat. Po drugiej godzinie lekcyjnej przewodnicząca SU- Gabriela  Pawlak złożyła Dyrekcji szkoły, nauczycielom oficjalne życzenia, których dopełnieniem były  bukiety kwiatów . Wszyscy zgormadzeni na szkolnym korytarzu wysłuchali koncertu, podczas którego wystąpili: solistka Aniela Wróblewska, akordeonista Michał Chojnacki  oraz nauczyciel wychowania fizycznego Przemysław Grąbkowski z piosenką „Sen o Wiktorii” z repertuaru zespołu Dżem.


Takie świętowanie DEN podkreśliło jedność społeczności szkolnej oraz fakt, że dzień jest świętem wszystkich, którzy tworzą szkołę.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja