Turkowski Folusz wciąż zaśmiecony… tylko kaczek żal

W naszym mieście jest wiele pięknych i zadbanych miejsc. Korzystają z nich ludzie, gdzie wypoczywają, ale również zwierzęta mają swój azyl. Są jednak miejsca, które wołają o przysłowiową "pomstę do nieba”. O wielu z nich informują nas czytelnicy z prośbą o interwencję i opisanie problemu.

Od niepamiętnych czasów nasi włodarze zmagają się z problemami „wodnymi” takimi, jak choćby zanieczyszczone stawy czy zalewani przez wodę wypływającą z Folusza mieszkańcy. Jak widać niniejszy temat nie kończy się bowiem nasza redakcja otrzymała zdjęcia od mieszkańca Osiedla Wyzwolenia, który zaniepokojony jest stanem turkowskiej rzeczki na terenie ul.Uniejowskiej. Puszki, papiery, butelki, wszelkie opakowania po żywności to tylko niektóre ze śmieci wrzuconych do rzeczki. Nie byłoby to może tak straszne, gdyby nie fakt, że z właśnie tego odcinka korzystają zwierzęta.


-Kaczki pływają w tak wielkich zanieczyszczeniach, że nie zanurzyłbym tam palca. Na brzegu wytworzyła się aż piana. Ludzie chodzą tędy z dziećmi na spacery. Maluchy muszą patrzeć na to świństwo. Kaczki drepcą po opakowaniach po chipsach i piją to okropieństwo. I właśnie w tym brudzie kaczek najbardziej żal. Szkoda, że nikt się tym nie zainteresował- pisze zbulwersowany mieszkaniec Osiedla Wyzwolenia.


Zainteresowaliśmy się my już jakiś czas temu również na prośbę mieszkańców Turku. Wówczas o interwencję prosiły osoby, których domostwa notorycznie zalewane były przez wodę z rzeczki Folusz. Dowiedzieliśmy się wtedy, że praca wre, a oczyszczanie zbiornika zaczęto właśnie od ul.Uniejowskiej.


http://www.iturek.net/4337/powodz-na-tamce-mieszkancy-chca-skutecznej-re...


Dla przypomnienia dodamy, że prace zakończyć miały się na przełomie września i października.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja