Warsztaty i manewry w Ratownictwie Medycznym zakończone

W dniu 14 października 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbyły się w III Manewry / Warsztaty w Ratownictwie Medycznym dla Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu powiatu tureckiego, w których uczestniczyło 11 jednostek.

Celem manewrów / warsztatów było doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, a tym samym aktualizacja i pogłębienie wiedzy w tym zakresie.  Zmagania ratowników rozpoczęły się od rozwiązania testu wiedzy z zakresu KPP, a następie sprawdzeniu się w przygotowanych  pozoracjach tj. zatrzymanie krążenia u dziecka wyciągniętego z wody, drgawki u osoby dorosłej z urazem głowy, przyrządowe udrożnianie dróg oddechowych, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, stabilizacja miednicy oraz unieruchomienie na noszach typu deska.


Na zakończenie p.o. Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Turku kpt. Piotr Pietrucha podsumował całość  manewrów zwracając szczególną uwagę na aspekt kwalifikowanej pierwszej pomocy nie tylko w działaniach ratowniczo – gaśniczych, ale także w życiu codziennym.


Najlepszą drużyną manewrów w roku 2017 okazała się  jednostka OSP KSRG Malanów, która otrzymała dyplom oraz przechodni puchar zwycięzcy. Pozostałym drużynom wręczono okolicznościowe dyplomy podkreślając fakt uczestnictwa  w tego rodzaju ćwiczeniach, które dają im możliwość sprawdzenia się i podniesienia poziomu umiejętności w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.


Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Adam Walczak
Źródło: PSP Turek

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja