Przykona: Nowe możliwości w Zespole Szkół- czyli Orlik, Łącznik i Oddział Przedszkolny otwarte

„Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem”. Te słowa Marii Konopnickiej doskonale pasują do wydarzenia, w którym mięliśmy okazję uczestniczyć w Przykonie. Wiele osób pracowało bowiem na sukces Zespołu Szkół.

Dzisiaj, tj. 18 października nastąpiło uroczyste otwarcie obiektów w Zespole Szkół w Przykonie. Na to niecodzienne wydarzenie przybyli sami znamienici goście z terenu całego powiatu tureckiego.
Wszyscy obecni udali się na „spacer” po placówce zatrzymując się w strategicznych, nowopowstałych punktach. I tak przecięcie wstęg miało miejsce na terenie Orlika lekkoatletycznego, Łącznika i Oddziału Przedszkolnego. Uczestników wydarzenia powitali uczniowie oraz przedszkolaki dumne ze swojej nowej placówki.


W roku bieżącym zakończono budowę Orlika Lekkoatletycznego przy Zespole Szkół w Przykonie. Na inwestycję pozyskano dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. Koszt inwestycji to prawie 800 000,00zł.


4 września 2017 w Zespole Szkół w Przykonie realizowany był projekt „Rozbudowa Przedszkola przy Zespole Szkół w Przykonie” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014- 2020. W wyniku realizacji tego projektu przedszkole powiększyło się o nową salę zajęć, łazienkę, szatnię, hol i pomieszczenie gospodarcze. Całkowita wartość projektu wyniosła 828 000,000zł. Gmina Przykona na jego realizację pozyskała środki w kwocie ponad 700 000,00zł.


Projekt „Rozbudowa Przedszkola przy Zespole Szkół w Przykonie” jest komplementarny z projektem „Sukces to Przedszkole w Przykonie” realizowanym od 1 września 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014- 2020. Efektem projektu jest utworzenie nowego oddziału przedszkolnego dla dzieci urodzonych w 2013 i 2014 roku, a całodzienny pobyt dziecka w przedszkolu, wyżywienie i udział w zajęciach dodatkowych są bezpłatne. Całkowita wartość projektu to 300 000,00 zł, kwota pozyskanych środków to 260 000,00zł.


Pachnące nowością wnętrza, przemyślane, funkcjonalne rozwiązania i inwestycje odpowiadające potrzebom zarówno wychowankom, jak i pedagogom. Właśnie takimi atutami może poszczycić się obecnie Zespół Szkół w Przykonie.


Wydarzenie połączone było z Dniem Edukacji Narodowej.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja