Przykona: Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół

Dzisiaj, 18 października w Zespole Szkół w Przykonie świętowano dwa wyjątkowe wydarzenia. Jednym z nich było uroczyste otwarcie Orlika Lekkoatletycznego, Łącznika i Oddziału Przedszkolnego. Drugim natomiast akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

Po przecięciu wstęg i wyświęceniu nowych obiektów przez proboszcza parafii Psary księdza Grzegorza Ograbisza zaproszeni goście udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się akademia z okazji Szkolnego Święta Edukacji Narodowej.


Uroczystość poprowadzili wychowankowie szkoły Zuzanna Majdoszek oraz Szymon Gibasiewicz.


Jako pierwszy głos zabrał wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski, który poinformował przybyłych o przeprowadzonych w placówce inwestycjach i podziękował pedagogom za doskonale wykonywaną pracę na rzecz młodych ludzi.


Nauczycielom, pracownikom szkół i przedszkola oraz przyjaciołom placówki podziękował równie dyrektor Zdzisław Nowak.


Po okolicznościowych przemówieniach i wręczeniu upominków oraz podziękowaniach przyszedł czas na wręczenie nagród nauczycielom Zespołu Szkół w Przykonie.


Należy nadmienić, że 27 września w Teatrze Wielkim w Poznaniu dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie, wójt gminy Przykona oraz nauczyciele odebrali zaszczytne wyróżnienia przyznane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Zespół Szkół w Przykonie jest laureatem prestiżowego konkursu o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku, a nauczyciel Zespołu Szkół w Przykonie Janusz Kujawa został wyróżniony w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku.


Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne wychowanków placówki. Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół muzyczny prezentując utwór „All you need is love…”
Umiejętności aktorskie przedstawił szkolny Debiut, a na końcu „Bałagan Bluese” wyśpiewał Jakub Skopiński, któremu towarzyszył zespół wokalny.


O uroczystym otwarciu Orlika Lekkoatletycznego, Łącznika i Oddziału Przedszkolnego pisaliśmy tutaj:
http://www.iturek.net/4954/przykona-nowe-mozliwosci-w-zespole-szkol-czyl...
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja