To nie burmistrz wymyśla ceny. Ceny kształtuje rynek

Zastanawiające jest, na jakiej podstawie pani Marta Jachimowska stwierdza, że wodny plac zabaw w Turku będzie drogi? Czy można porównywać ze sobą inwestycje, których się nie zna, nie widziało i w zasadzie w ogóle mało o nich wie? Jak widać, Pani Redaktor łatwo idzie nie tylko porównywanie nieznanego, jak i ocenianie i wygłaszanie stwierdzeń niepopartych faktami.

Oczywiste jest, że inwestor (miasto) chce wybudować jak najtaniej, ale ostatecznie to oferenci startujący w przetargu dyktują ceny. Takie jest prawo. Czy Pani Redaktor tak dzielnie tropiąca lokalne „afery” nie wie, że wodny plac zabaw miał być wybudowany za ok. 2 mln zł, ale to rynek zweryfikował te zamiary?

Pani Redaktor pisze, że można wybudować dużo taniej, jak np. zrobiono to w Katowicach. Tylko czy porównywanie Katowic do Turku to dobry pomysł? Bo jak porównać wodny plac zabaw w Katowicach, który jest ok. 80 m2 mniejszy od tego, jaki będzie w Turku? Jak ma się do tego fakt, że w Katowicach zainstalowanych zostało 18 zabawek, a u nas będzie 38?

A może porównać parking? W Katowicach przy wodnym placu zabaw powstał parking dla zaledwie 10 pojazdów, a w Turku będzie parking na 45 pojazdów i dwa autobusy. Mało tego, w Turku będzie brodzik dla małych dzieci, czego nie ma w Katowicach. Przy wodnej atrakcji staną między innymi zadaszenia z pergolami, pod którymi rodzice z maluchami będą mogli ochronić się przed słońcem. Tego również nie ma w Katowicach, na których tak bardzo wzoruje się redaktor Jachimowska.

Wodny plac zabaw będzie zrobiony po cenach, jakie obowiązują na rynku. Przecież przetarg już zweryfikował ceny i w przetargu złożone zostały dwie oferty, jedna na 2.895.500 zł, druga na 3.489.481 zł. Czy w tej sytuacji powinno się zrezygnować z inwestycji, bo dla Redaktor Jachimowskiej to jest drogo? Turkowianie zasługują na to, aby inwestycja na terenie OSiR przy ul. Armii Krajowej powstała.

Dziwnie się składa, że kiedy samorząd chce zrobić coś dobrego dla mieszkańców, jak np. mieszkania czynszowe, czy ten wodny plac zabaw, to od razu odzywa się grono dyżurnych krytykantów. Przypadek?

Radna Stowarzyszenia Ziemia Turkowska
Mariola Kadrzyńska-Siwek

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja