Gm. Turek: Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej SP w Turkowicach

Każde dziecko rozpoczynając naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia.

W tym roku szkolnym   uroczysta akademia z okazji Ślubowania i Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turkowicach odbyła się 19 października 2017. Gośćmi tej uroczystości byli: Kierownik Komisji Oświaty, Spraw Socjalnych oraz Porządku Publicznego p. Gabriela Kolenda, Radni Gminy Turek: p. Wacław Szajrych, p. Andrzej Lotzwik, Dyrektor Szkoły p. Anna Okońska, Przewodniczący Rady Rodziców p. Dariusz Kowalec, pielęgniarka szkolna p. Bożena Brzychcy, rodzice, nauczyciele, dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz starsi uczniowie klas. Słowa powitania i kilka dobrych rad Pierwszakom udzieliła: starsza koleżanka - prowadząca  Małgorzata Kurzaj i Dobra Wróżka Maja Jaśkiewicz. Pierwszoklasiści  w odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach ładnie się przedstawili recytując fragment wiersza Hanny Łochockiej „My tu przyszliśmy”. Pod okiem wychowawczyni p. Bożeny Bronowskiej  przygotowali również na tę uroczystość montaż słowno – muzyczny, w którym przekonali zebranych, że wiedzą kim są, w jakim kraju mieszkają, znają barwy narodowe, wiedzą jak należy zachowywać się w szkole, pokazali również, że są sprawni fizycznie i silni emocjonalnie, aby zmagać się z trudnościami, które napotkają w szkole. Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz Ojczyźnie - Polsce. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Anna Okońska ogromnym ołówkiem dokonała aktu pasowania Pierwszaków na ucznia Szkoły Podstawowej  im. Marii Konopnickiej w Turkowicach. Następnie Pierwszaki potwierdziły swoje przyrzeczenie, stemplując kciukiem Akt Ślubowania. Dzięki swojej postawie zostały  przyjęte do szkolnego grona gorącymi brawami. Po ceremonii  pasowania głos zabrała pani dyrektor, która gratulowała i życzyła dzieciom sukcesów w nauce oraz samych radosnych chwil w murach naszej szkoły.  Do życzeń dołączyli się również przybyli goście i rodzice.


Uczniowie otrzymali z tej okazji pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez rodziców. Uwieńczeniem całej uroczystości  były  pamiątkowe zdjęcia i wspólny poczęstunek.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!    
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja