Gm. Turek: 9. Urodziny Stajni Roka czyli Hubertus dla najmłodszych

Hubertus jest to tradycja obchodzona głównie przez dorosłych. Jak się okazuje w naszym powiecie również dzieci i młodzież mogą świetnie obchodzić to święto. To wszystko dzięki Stajni Roka, która każdego roku przygotowuje dla tych młodszych miłośników koni masę niespodzianek. Już od dziewięciu lat. 

Każdego roku w Stajni Roka organizuje się wiele inicjatyw z myślą o dzieciach w różnym wieku. Prawdą jest, że w Kowalach Księżych jest co robić, a większość inicjatyw związana jest z końmi. W jednej z nich uczestniczyliśmy dzisiaj, tj. 4 listopada.

Na Hubertusa do Stajni Roka przybyli zarówno dorośli, jak i dzieci. Specjalnie z tej okazji organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, takich jak konkurs, w których uczestnicy imprezy mogli wykazać się sprytem i wiedzą i oczywiście umiejętnościami jeździeckimi.

Podobnie, jak w roku ubiegłym każdy musiał przejść chrzest. Podczas niego ważna była znajomość tematyki związanej z końmi, bowiem konieczne było odpowiedzieć na trudne pytania, zjeść marchewkę oraz pocałować kuca w zadek.

Po przejściu tego jakże wyjątkowego chrztu można było już tylko stać się pełnoprawnym jeźdźcem. Jak nakazuje tradycja odbyła się pogoń za lisią kitą oraz ognisko, które przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.

Zanim jednak uczestnicy udali się do sadu, odśpiewano sto lat, a właściciele stajni otrzymali życzenia, prezenty i podziękowania za wspólne 9 lat. Tyle bowiem lat Stajnia Roka wspólnie z dziećmi i dorosłymi opiekuje się końmi, bawi ucząc, stwarzając przy tym niepowtarzalną atmosferę.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja