Akcja termomodernizacja Turku

Aż 30 bloków wspólnot mieszkaniowych, zarządzanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku, jest w tym roku ocieplanych. 

Termomodernizacje finansowane są przez mieszkańców czyli właścicieli bloków, tworzących wspólnoty mieszkaniowe. Właścicielem tylko części z nich jest Gmina Miejska Turek. Łącznie w tym roku ocieplonych będzie 30 bloków. Są to budynki zlokalizowane przy ulicach: 650-lecia 14, Armii Krajowej 9 i 20, Broniewskiego 1, 2, 3 i 4, Dąbrowskiego 2, 4, 6, 8, 10 i 12, Kączkowskiego 9, Kolska Szosa 6, Legionów Polskich 1 i 5, POW 2, 3, 5 i 6, Smorawińskiego 6, Sportowej 6 i 8, Wyszyńskiego 4, 6, 8, 10 i 14 oraz Żwirki i Wigury 7.

Łączna wartość inwestycji termomodernizacyjnych we wszystkich wymienionych blokach to 10 mln 385 tys. złotych. Wspólnoty mieszkaniowe na ten cel zaciągnęły kredyty i uzyskały premię termomodernizacyjną z Funduszu Termomodernizacji i Remontów Banku Gospodarstwa Krajowego. Premia wynosi 16 procent kosztów poniesionych na realizację przedsięwzięcia. Łącznie na wszystkie bloki premia ta wyniosła 1,64 mln złotych.

Mieszkańcy, podejmując decyzję o ociepleniu swoich bloków, z pewnością w przyszłości odczują korzyści, wynikające choćby z obniżonych rachunków za ogrzewanie. Ponadto w okresie letnim w ich mieszkaniach będzie nieco chłodniej, niż w blokach nieocieplonych.

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Akcja termomodernizacja Turku
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja