Gm. Turek: Kobieta w szpitalu po zatruciu tlenkiem węgla

Pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna zostały wezwane do jednego z domów jednorodzinnych w Kowalach Księżych w gminie Turek, gdzie doszło do zatrucia tlenkiem węgla.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 5 listopada o godz. 9.00. Zatruciu tlenkiem uległa 78-letnia kobieta. Po przybyciu na miejsce straży pożarnej z OSP w Kowalach Księżych i PSP w Turku kobieta była pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Z relacji pracowników służb medycznych wynikało, że kobieta ma objawy zatrucia tlenkiem węgla.

Strażacy weszli do pomieszczeń domu, który ogrzewany był piecem C.O. Po dokonaniu pomiarów detektorem wielogazowym okazało się, że obecny jest tlenek węgla. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia, otwierając drzwi i okna oraz dodatkowo używając specjalnego wentylatora.

Przyczyną wydostawania się tlenku do pomieszczeń było brak wentylacji w kotłowni. Strażacy wygasili piec, zaznaczając, że ogrzewanie budynku będzie możliwe po przeglądzie kominiarskim i wydaniu przez kominiarza odpowiedniego zaświadczenia.

Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala w Turku. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja