Odblaskowe kamizelki oraz garść informacji i porad dla Seniorów

Spotkanie otwarte o charakterze informacyjnym pod hasłem „Świadomy Senior = Bezpieczny Senior”, po raz pierwszy w takiej formule dla starszych mieszkańców  Turku zorganizowano we wtorek, 7 listopada w Miejskim Domu Kultury w Turku. W jednym miejscu o jednej porze spotkali się przedstawiciele wielu instytucji działających na terenie miasta, którzy odpowiadali na pytania i problemy gości, jak i przedstawiali ofertę skierowana właśnie dla seniorów.

Zebranych przywitali organizatorzy spotkania, a więc przedstawicie Komendy Powiatowej Policji w Turku, dziękując zarówno instytucjom za przychylność i pomoc w organizacji przedsięwzięcia, jak i adresatom za przybycie.

Stoiska informacyjne przygotowali Miejski Dom Kultury w Turku, Urząd Miejski w Turku,  Państwowa Straż Pożarna, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tęcza”, PGKiM, Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku, Centrum Wolontariatu w Turku i SP ZOZ w Turku.

Seniorzy mogli więc  m.in. zmierzyć sobie ciśnienie czy tętno, dowiedzieć się jak działają czujki czadu, spytać o imprezy i atrakcje, jakie przygotowują w okresie jesienno- zimowym instytucje społeczne czy kulturalne.

Dla każdego uczestnika przygotowano ciepły napój—kawę lub herbatę oraz słodki poczęstunek. W prezencie oprócz garści informacji seniorzy otrzymali kamizelki odblaskowe – aby być bezpiecznym po zmroku.

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Spotkanie dla seniorów w MDK
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja