Kawęczyn: Mieszkańcy Tokar i Kowali Pańskich obchodzili Narodowe Święto Niepodległości

W sobotę, 11 listopada w gminie Kawęczyn obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości odbyły się w Tokarach oraz Kowalach Pańskich. 

W Tokarach zbiórka przy Skwerze 650- lecia odbyła się o godzinie 9.15. Uczestnicy uroczystości wyruszyli do kościoła parafialnego pw.św. Andrzeja Apostoła. Obecni na uroczystości włodarze, przedstawiciele instytucji oraz placówek złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową, a następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych. O godzinie 10.00 mieliśmy okazję wziąć udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny.


W Kowalach Pańskich podziwialiśmy występ słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich. Również tam miało miejsce złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą przy kościele.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja