Gm.Turek: Apel z okazji Święta Niepodległości

13 listopada 2017 r. odbył się w szkole uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Inscenizację historyczno-patriotyczną zaprezentowali uczniowie klas IV-VII.

Dzieci wcieliły się w ważne postacie historyczne np. Józefa Piłsudskiego, żołnierzy Legionów Polskich i ułanów. Dziewczynki śpiewały o tęsknocie za żołnierzami i ich bohaterstwie. "Przybyli też ułani pod okienko" na
rekwizytach - koniach z materiału. Symboliczne znaczenie miała postać Polski rozdzieranej przez zaborców. Całości dopełniły dekoracje i rekwizyty: samotny grób żołnierza, mapa Polski, stroje żołnierzy i pieśniarek i inne
dekoracje.


Dzieci pięknie przygotowały się do występów i wykazały się talentami aktorskimi i muzycznymi.


Scenariusz apelu - role dla uczniów zostały przygotowane przez p. E. Tomczyk, dekoracje przez K. Statucką, M. Żyłę, E. Tomczyk. M. Wasielewską, nad częścią muzyczną czuwały A. Budka, E. Chojnacka.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja