Tuliszków: Finał judo w Oleśnicy

Super Liga Judo to partnerski program rozwoju środowiska Judo, w ramach której odbywają się 4 edycje w różnych miejscowościach. Zawodnicy Judo Tuliszków uczestniczyli w dniach 18 i 19 listopada w czwartej edycji finałowej w Oleśnicy. Dwudniowa impreza zgromadziła blisko 1000 zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach juniora młodszego, młodzika i dzieci.

W pierwszym dniu rywalizacji do walki przystąpili jun. młodsi. Filip Andrzejewski rozpoczął zmagania od wygrania czterech w efektownym stylu dostał się do finału, w finale prowadząc na dwa wazari przeciwnik doprowadził do remisu, w dogrywce niestety Filip musiał uznać wyższość przeciwnika. Następny do walk przystąpił Kacper Wojnarowski, który wygrał szybko i w bardzo dobrym stylu trzy walki i zajął pierwsze miejsce.
   Drugi dzień to zmagania młodzików i dzieci, w tym dniu sekcja judo wystawiła dziewięciu zawodników, najlepsze wyniki i złoty medal zdobyli; Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Norbert Tomaszewski. Srebrny medal zdobyli; Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz a brąz przypadł Marii Pakulskiej i Julii Powaga.


Zawodników w trakcie walk wspierał trener Rafał Kubacki, dwukrotny Mistrz Świata w Judo, który jest trener współpracującym z sekcją Judo w Tuliszkowie.


Start zawodników obfitował w komplet medali na turnieju, ale nie taki był cel, zawodnicy pojechali by sprawdzić i zrealizować założenia techniczne i taktyczne, które wypracowali w trakcie szkoleń z trenerem Rafałem Kubackim, cieszę się, że wywiązali się z założeń.


Dziękuje rodzicom, p. Marcinowi Poprawskiemu i Robertowi Tomaszewskiemu za pomoc w transporcie.

Trener sekcji
- Michał Gaj
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja