Kawęczyn: Ukłon w stronę lokalnej społeczności- czyli urząd powiększony o GOPS i salę sesyjną

Dzień 21 listopada 2017 roku szczególnie zapisze się w historii gminy Kawęczyn, a dokładniej tamtejszego urzędu. Nastąpiło bowiem uroczyste otwarcie dobudowanej części, w której na parterze mieszczą się pomieszczenia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a na piętrze sala sesyjna oraz biuro Rady Gminy. 

Wszystko zaczęło się z końcem 2013 roku, kiedy to rada Gminy uwzględniła w budżecie na kolejny rok wydatek majątkowy pod nazwa „Rozbudowa Urzędu Gminy w Kawęczynie”. Ostateczną decyzję o rozbudowę podjęto 4 marca 2015 roku, wyłaniając drogą przetargu wykonawcę, którym została firma „KAR- BUD” Karola Kuszyńskiego z Dobrej.

Prace budowalne rozpoczęły się 14 maja 2015 roku, a zakończyły 27 kwietnia 2017, podpisaniem odbioru końcowego. W czerwcu 2015 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej części budynku Urzędu Gminy.

Parter nowopowstałej części budynku o powierzchni używkowej 130 metrów kwadratowych przeznaczony jest dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kawęczynie, z kolei piętro na potrzeby Rady Gminy i zaplecze socjalno- sanitarne. Koszt budowy opiewa na kwotę 650 tys. zł.

Od 30 czerwca 2009 roku do 30 października 2017 Rada Gminy obradowała objazdowo, korzystając z pomieszczeń i gościnności sołectw, Kół Gospodyń Wiejskich oraz jednostek OSP. Łącznie było to 90 sesji poza urzędowych.

Na oficjalne otwarcie nowego skrzydła budynku przybyło wielu gości. W rolach głównych oprócz wójta Jana Nowaka występowali – Jolanta Krawczyk, dyrektor GOPS  oraz Piotr Gebler- przewodniczący Rady Gminy. Oboje otrzymali od wójta stosowne pamiątki, w tym zegary, w zamian dziękując za poprawę warunków pracy, a przede wszystkim za ukłon w stronę klientów, nota bene – mieszkańców gminy Kawęczyn.

Po symbolicznym przecięciu wstęg i poświeceniu urzędnicy oraz zaproszeni goście udali się najpierw na zwiedzanie, a potem- jak na Kawęczyn przystało – na poczęstunek w przestronnej sali sesyjnej.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja