Getec gotowy do ogrzewania Turku. Cena ciepła zależy od włodarzy

Jak powiedział podczas dzisiejszej (24 listopada) konferencji prasowej Oliver Stutzer z firmy Getec koniec budowy ciepłowni w Turku zbliża się ku końcowi. Za dwa tygodnie inwestycja oddana będzie do użytku. Do tej pory nie wiadomo jednak, ile mieszkańcy zapłacą za usługę. 

Podczas konferencji mieliśmy okazję zobaczyć, jaki jest obecny stopień zaawansowania budowy ciepłowni Getec.


Pierwsze uruchomienie ciepłowni, które miało miejsce w październiku odbyło się bez zarzutów i jakichkolwiek przeszkód. Kotły zostały zaizolowane, instalacja jest gotowa, woda również jest podłączona. Obecnie trwają prace kosmetyczne. Cały proces „wystartowania” trwa około 4 minut. Jest to głównie czas na przygotowanie kotła. Wszystkie elementy znaleźć muszą się w odpowiedniej pozycji, aby można było dokonać zapłonu. Dyspozytornia, z której obsługiwana jest instalacja swe odzwierciedlenie ma w Magdeburgu, gdzie wykonywać można podobne czynności. Należy nadmienić, że również stamtąd kierować można turkowską inwestycją. W przypadku zakłóceń jest więc możliwość regulacji systemu.


Możliwe, że już niebawem firma Getec rozpocznie swoją inwestycję również w Koninie.


- Z naszej strony zainteresowanie tym zleceniem jest nadal. Wypracowaliśmy dobrą koncepcję również dla Konina podobnie, jak tutaj. Reszta zależy od miasta. Miasto w tej chwili dostało ofertę i przystępuje do ostatecznej fazy przetargu-informuje Oliver Stutzer.


Ostatnie informacje mówią, że decyzja w tej kwestii miała zapaść do końca roku.


Mieszkańców naszego miasta interesuje natomiast głównie jedna rzecz- ile zapłacimy za ciepło od stycznia. Niestety na to pytanie odpowiedzi nie znamy, podobnie jak niemieccy przedsiębiorcy z firmy Getec. O cenie za ciepło decydować będzie PGKiM, czyli nasi miejscy włodarze. Na informacje dotyczące ceny musimy więc jeszcze poczekać. Miejmy nadzieję, że pieniędzy z portfela nie ubędzie, co niestety jest dość wątpliwe.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja