Zbiórka charytatywna dla Arka

Kolejna akcja z udziałem wolontariuszy odbyła się 26 listopada. Tym razem pieniądze zbierane były po mszach w parafiach w Turku, Obrzębinie, Boleszczynie i Galewie na kosztowne leczenie Arka. Postępująca choroba neurologiczna jaką jest stwardnienie zanikowe boczne – SLA pojawia się powoli, niespodziewanie, bez ostrzeżenia burząc dotychczasowy spokój życia. Życie zostaje podporządkowane chorobie i nierównej z nią walce. Leczenie SLA a właściwie jej brak z uwagi na brak leku na tę chorobę prowadzone jest obecnie jedynie w celu złagodzenia objawów choroby. Jest ono długotrwałe, wyczerpujące organizm, kosztowne, przynoszące czasem ból i cierpienie oraz tęsknotę za normalnym życiem. Życiem do jakiego ma prawo każdy zdrowy człowiek.

Arek ma 39 lat i jest kochającym mężem oraz ojcem wspaniałych córek 11 letniej Martynki i 8 letniej Natalki. Ta nierówna walka z chorobą rozpoczęła się dwa lata temu. Pierwsze niepokojące objawy, dziesiątki badań i wreszcie diagnoza która brzmiała stwardnienie zanikowe boczne. Diagnoza, która całkowicie wywróciła ich świat „ do góry nogami”. Pomimo tego ,że choroba ta szybko postępuje, rodzina się nie poddaje walcząc z nią wszystkimi możliwymi środkami i sposobami. Jest to ciężka i mozolna walka, z którą będą walczyć i stawiać czoła tej strasznej chorobie. Codzienne koszty rehabilitacji zabiegów wspomagających lepsze funkcjonowanie, suplementacja przerastają możliwości finansowe rodziny.


Wszystkim z całego Serca dziękujemy za ogromne wsparcie - Parafiom, Wolontariuszom oraz wszystkim Ludziom o Wielkich Sercach uzbieraliśmy Uwaga!! 12.089, 52 zł bo pamiętajmy, że „Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu". 

M.G .

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja