Kawęczyn: 700.000 zł. kredytu na termomodernizację i drogi

Podczas dzisiejszej (29 listopada) sesji Rady Gminy Kawęczyn włodarze zgodnie podjęli uchwałę w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu inwestycyjnego w wysokości 700.000,00zł. Konieczne jest sfinansowanie zadań inwestycyjnych planowanych na rok 2017 na które zabrakło funduszy.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały „kredyt w kwocie 700.000,00zł stanowi źródło sfinansowania planowanego deficytu budżetu gminy w związku z realizacją zadań inwestycyjnych Gminy Kawęczyn zaplanowanych do realizacji w roku 2017”.


Sfinansowania oprócz wymagają termomodernizacje obiektów użyteczności publicznej oraz budowa dróg gminnych. Dochody budżetu gminy w 2017 roku planowane są w kwocie niewystarczającej na sfinalizowanie inwestycji w tym samym roku. Właśnie dlatego niezbędne jest pokrycie wydatków związanych z przedmiotową inwestycją kredytem długoterminowym.


Niniejsza uchwała podjęta został przez radnych jednogłośnie.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja