Wideo: OSP Przykona z nowym wozem strażackim marki Ford

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przykonie mają powód do dumy. Właśnie dzisiaj, tj. 6 grudnia do jednostki trafił nowy wóz. I choć strażacy marzyli o aucie z napędem 4x4, to niezmiernie cieszą się z nowego nabytku, jakim jest ford.

Uroczyste przekazanie samochodów odbyło się w Mikołajki, jak się okazuje wyjątkowo hojne dla druhów z OSP Przykona. Nowy nabytek to samochód strażacki marki Ford, który wart jest ponad 220 tys.zł. Stary wóz, który służył do tej pory otrzymali strażacy z OSP Boleszczyn, natomiast wóz z Boleszczyna trafił do Gąsina.


Zamysłem jest, aby wyeliminować najstarsze samochody z terenu gminy Przykona oraz pozyskać nowe środki. Ten oto sposób ma właśnie służyć do realizacji tego celu.


Nowe auto dla OSP Przykona sfinansowane zostało między innymi przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, skąd pozyskano 100 tys.zł. Resztę środków, czyli około 12 tys. 900zł. strażacy otrzymali od włodarzy z gminy Przykona. Do tego rzecz jasna doszły dodatkowe, mniejsze koszty, na takie cele, jak choćby przeprowadzenie przetargów.


Jak mówią strażacy lepiej byłoby, aby nowy nabytek posiadał napęd 4x4, ale niestety Samorząd Województwa Wielkopolskiego takich aut nie finansuje, dlatego wszyscy wspólnie cieszą się z mikołajkowego prezentu.


Należy nadmienić, że 30 samochodów pozyskano na terenie województwa, z czego 3 z nich trafiają do jednostek z terenu powiatu tureckiego. Mowa tu właśnie o miejscowościach Przykona, jak również Kalinowa oraz Będziechów.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja