Gm. Turek: Kalinowa grała w bilard i w darta

W sobotę, 9 grudnia z świetlicy wiejskiej w Kalinowej odbył się I Gminny Turniej Stowarzyszeń „Bile i Kije”. Uczestnicy mogli zmierzyć się w grze w bilard oraz w rzutach lotką do tarczy czyli w darta.

Jak powiedział nam Mirosław Rosicki z OSP Kalinowa, pomysł turnieju narodził się wiosną tego roku, kiedy to Urząd Gminy Turek zachęcał, aby stowarzyszenia z terenu gminy mogły składać wnioski o dofinansowania na rzecz rozwoju kultury fizycznej.

Z faktu, że OSP Kalinowa jest znana z zawodów pożarniczych, zajmując wysokie miejsca na terenie gminy, powiatu i województwa Zarząd postanowił rozwinąć skrzydła.

- OSP Kalinowa stawia na rozwój kultury fizycznej w różnorodnych formach, dlatego nie wykluczone, że w kolejnych latach odbędą się podobne imprezy promujące aktywny wypoczynek i to na szerszą skalę – powiedział Mirosław Rosicki.

Organizatorami imprezy był zarząd OSP Kalinowa. Dla najlepszych zawodników ufundowano puchary, medale i dyplomy. Dla wszystkich przygotowano także smaczny posiłek.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja