Dwie próby oszustwa „na wnuczka” w Turku. Złodzieje ukradli 12 tys.zł

Do dwóch prób oszustwa "na wnuczka" doszło w piątek, 8 grudnia w Turku. Właśnie w ten sposób sprawcom udało się zdobyć ponad 12 tys.zł.

W piątek w godzinach popołudniowych policjanci zostali poinformowani o próbie kradzieży. Mężczyzna zadzwonił do starszej kobiety podając się za wnuczka i prosząc o 30 tys.zł. Prośbę swą motywował koniecznością wpłacenia kaucji za wypadek. Na szczęście kobieta nie uwierzyła i powiadomiła policję.


Mniej szczęścia miało około 80-letnie małżeństwo z Turku. Starsze osoby otrzymały telefon od wnuczka, który potrzebował 60tys.zł aby opłacić spowodowany wypadek drogowy. Starsza kobieta poinformowała rozmówcę, że w domu posiada jedynie 12 tys.zł, więc złodziej polecił, by jej mąż udał się do banku. Podczas jego nieobecności sprawca, który podał się za policjanta odebrał 12 ty.zł. od kobiety i oddalił się w nieznanym kierunku. W tym czasie starszy Pan zorientował się, że jest to próba oszustwa. Powiadomiono policję.


Jeszcze raz apelujemy o ostrożność. Niech przestrogą będzie dla Państwa powyższy przykład. Nie bądźmy naiwni i nie dajmy się oszukać. Nie każda miła i sympatyczna osoba ma szczere zamiary wobec nas.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja