Przedszkola z Turku i Tuliszkowa w projekcie "Walizki Wyobraźni"

Do projektu „Walizki Wyobraźni – Etap I” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakwalifikowało się i bierze w nim udział 12 placówek Przedszkolnych z całej Wielkopolski. Wśród nich znalazły się przedszkola z Turku oraz Tuliszkowa.

Projekt „Walizki Wyobraźni - Etap I” to innowacyjna forma promocji, upowszechniania i udostępniania wartościowej literatury wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców. W ramach projektu realizowanego przez Fundację Serdecznik z Poznania 12 Przedszkoli otrzymało kolorową tajemniczą Walizkę z kilkudziesięcioma wybranymi książkami oraz zestaw „magicznych” przedmiotów – akcesoriów edukacyjnych. Zgodnie z założeniami projektu Przedszkola te zorganizowały i będą regularnie prowadzić Lokalny Klub Czytelniczy „Bajkowe Podróże” dla rodziców i dzieci. Podczas spotkań Klubu odbywać się będą warsztaty artystyczno-edukacyjne. Opiekunowie Walizek odbędą trzy stopniowe szkolenia specjalistyczne z kreatywnej pracy z książką, a także z niekonwencjonalnego wykorzystania książki jako narzędzia do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.


W dobie powszechnej cyfryzacji i kultury masowej, szerzenie nawyku czytelniczego pośród najmłodszych dzieci zaowocuje zainteresowaniem literaturą w dorosłości. Realizując nasz projekt pragniemy pokazać, że codzienny kontakt z książką może być fascynującą podróżą po świecie interesującej literatury, dzięki której dzieci rozwiną wyobraźnię, a także umiejętności społeczne. Specjalnie dobrana literatura przyczyni się do budowania otwartości i tolerancji na drugiego człowieka oraz zrozumienia otaczającego nas świata.


Spośród wielu pozycji na rynku czytelniczym wybrano książki, które odznaczają się dużym potencjałem edukacyjnym. Jednocześnie stanowią doskonały fundament do poruszania i omawiania z dziećmi problemów zarówno tych „dziecięcych” jak i tych związanych z otaczającą nas rzeczywistością. Są one kluczem i jednocześnie bramą do poznania i zrozumienia świata i rzeczywistości, w której żyjemy. We wszystkich Przedszkolach już odbyły się pierwsze spotkania i warsztaty w ramach Lokalnego Klubu Czytelniczego „Bajkowe Podróże”.


Dzieci wraz z rodzicami otworzyły tajemniczą kolorową Walizkę i rozpoczęły swoją podróż z książkami do krainy wyobraźni!!! Wkrótce kolejne spotkania i kolejne szkolenia dla Opiekunów Walizek!!! W etapie I projektu bierze udział 12 przedszkoli z całej Wielkopolski. Wśród nich znalazły się Przedszkole Samorządowe nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały w Turku oraz Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie.


Gratulujemy!
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja