Władysławów: Olesin bez prądu, odcięty od świata. Strażacy pomagali choremu z respiratorem

Wczesnoranne opady śniegu spowodowały odcięcie dopływu prądu do domostw w miejscowości Olesin w gminie Władysławów. Tymczasem w jednym przebywała osoba oddychająca za pomocą respiratora. Dodatkowo śnieg utrudniał dojazd do posesji. Na pomoc wezwano straż pożarną z OSP w PSP.

To oczywiście scenariusz ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej w Turku, jednostek OSP Kuny i Władysławów oraz Urzędu Gminy Władysławów, które w ramach współpracy oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zorganizowano w czwartek, 14 grudnia.

Scenariusz zakładał pomoc osobom znajdującym się w jednym z domostw w sołectwie Olesin. W wyniku silnych opadów śniegu domostwa zostały odcięte od świata. Dodatkowo zabrakło tam prądu. Tymczasem jedna z osób oddychała za pomocą respiratora. Zasypane drogi uniemożliwiły dojazd służbom medycznym, na pomoc wezwano więc strażaków, którzy użyli sprzętu specjalistycznego- był to quad gąsiennicowy.

- Chcieliśmy sprawdzić współpracę instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz tych odpowiedzialnych m.in. za odśnieżanie dróg gminnych - wyjaśniał Piotr Szewczyński, wice wójt gminy Władysławów – Jak widać wszystko jest dograne, odbywa się sprawnie i bez zarzutów.

Punktem docelowym był dom sołtys Olesina, a zbornym - przystanek autobusowy w Olesinie. To stamtąd dysponowano służby do działania, m.in. quada z przyczepką, na której znajdował się agregat prądotwórczy.

Oprócz transportu osoby z respiratorem do czekającej karetki, cztery osoby z domostwa przewieziono do Szkoły Podstawowej we Władysławowie. Tam otrzymały tymczasowe schronienie.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja