Tuliszków: Ogólnopolska konferencja trenerów Polskiego Związku Judo

W ubiegły weekend odbyła się w Warszawie ogólnopolska konferencja doszkoleniowa trenerów Polskiego Związku Judo. Obecny był także trener UKS Judo w Tuliszkowie, Michał Gaj. Program zajęć realizowany był przez specjalistów w danej dziedzinie nauki. 

Szkolenie trwało trzy dni podczas których realizowane były bloki tematyczne dotyczące wszechstronny rozwój zawodnika. Równolegle z konferencja trenerów odbyła się gala jubileuszowa z okazji 60-lecia Polskiego Związku Judo z udziałem sław polskiego judo - medalistów największych zawodów, przedstawicieli rządu Rzeczypospolitej Polskiej, a także oficjeli z Międzynarodowej i Europejskiej Federacji w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się gala.


Swą obecnością galę uświetnili m.in. wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, minister sportu Witold Bańka, prezydent EJU Sergey Soloveychik , wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Janusz Szewczak, poseł Paweł Lisiecki.


Nagrody-wyróżnienia z okazji 60-lecia Polskiego Związku Judo otrzymali wyżej wymienieni, a także zagraniczni goście - prezydent Europejskiej Unii Judo Sergey Soloveychik i przedstawiciela Międzynarodowej Federacji Teodor Pop, który przekazał gratulacje i wyrazy uznania od prezydenta IJF Mariusa Vizera.


Najważniejszymi bohaterami sobotniej gali byli judocy, medaliści największych światowych imprez. Grono medalistów Igrzysk Olimpijskich reprezentował Antoni Zajkowski, wicemistrz z 1972 roku. Na scenie pojawiło się wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Nie zabrakło wielkiego trenera Ryszarda Zieniawy, który otrzymał 9 DAN. W swoim wystąpieniu przypomniał m.in. "jak Polacy bili Japończyków i jak zdobyli 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej na Igrzyskach w Seulu". Warto przypomnieć iż Ryszard Zieniawa to trener współpracujący z tuliszkowska sekcją judo.
Więcej zdjęć na www.judotuliszkow.pl

Komentarze gości:
- Chciałem serdecznie pogratulować tym, którzy przyczynili się do sukcesów polskiego judo i do tego, że przez tyle lat tak się rozwijał ten sport. Ale nie chodzi tylko o sukcesy, ale też o tysiące młodych ludzi, którzy poprzez judo byli i są wychowywani. Judo daje w życiu prawdziwe wartości. Wraz z gronem przyjaciół staramy się wspierać ten sport i jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Będziemy wspólnie starali się, żeby sukcesy olimpijskie w judo wróciły do Polski – mówił wicepremier Piotr Gliński, który ma 3 DAN.

- Chciałbym pogratulować jubileuszu judo, pięknej dyscyplinie, która przez lata dostarczała ogromnej ilości wzruszeń, emocji, medali, od mistrzostw Europy po te najważniejsze Igrzyska Olimpijskie. To dobry dzień, aby powspominać piękne czasy, ale też zastanowić się nad kierunkami rozwoju judo. Ta dyscyplina, jako sztuka walki, ma znakomite przymioty wychowawcze, zwłaszcza w stosunku do najmłodszych, potrafić kształtować i wychowywać. Zależy nam, aby polskie judo było silne, aby świeciło blaskiem medali olimpijskich – powiedział minister Witold Bańka.

Blok tematyczny szkolenia:

"Judo czysty sport" - panel antydopingowy
Dr Dariusz Błachnio POLADA Kierownik  Departamentu Informacji i Edukacji

Zasady optymalnego wykorzystania biomedycznych wskaźników w diagnostyce i szkoleniu
zawodników judo
Dr Zbigniew Obmiński Zakład Endoktrynologii Instytut Sportu - PIB

Nauka wybranych wzorców ruchowych w przygotowaniu do specjalizacji oraz prewencji urazów młodych sportowców.
Karol Czerwiński - specjalista treningu  motorycznego, trener indywidualny

Motywacja wewnętrzna i zewnętrzna, ich uwarunkowania i znaczenie w rozwoju kariery sportowej
Dr Marek Graczyk
Zakład Psychologii AWFiS Gdańsk

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja