Gm.Turek: Radny Kocik chce posadzić dęby na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Turek Michał Kocik wyszedł z inicjatywą dotyczącą 100- lecia odzyskania niepodległości. Proponuje on symboliczne sadzenie drzew, które będzie nie tylko „zostawić ślad” po wydarzeniu, ale również przyczyni się do rozwoju ekologicznego w gminie. 

Jak już wiemy w kolejnym, 2018 roku podejmowanych będzie wiele działań przez samorządy, szkoły oraz instytucje, które na celu będą miały krzewienie patriotyzmu. Do grona osób popierających owe poglądy dołączył radny Michał Kocik.


-Proponuję, abyśmy my, jako samorząd, jako gmina na tę okoliczność posadzili symbolicznie na przykład sto dębów. Można byłoby je umieścić na terenie przyległym do szkół na placach zabaw, na terenach przyległych do świetlic. Jeżeli byłaby taka możliwość można byłoby gdzieś aleję stworzyć. Wydaje mi się, że w obliczu ubytków drzew można było za jednym zamachem i zostawić jakiś ślad i przyczynić się do poprawy jakości powietrza.


W odpowiedzi na propozycję wójt gminy Karol Mikołajczyk potwierdził, że rok 2018 ma być czasem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości również w wymiarze gminy Turek. Pewne przedsięwzięcia włodarze planują więc podjąć. Jednak jakie to okaże się już niebawem po wysłuchaniu wszystkich propozycji.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja