Władysławów: Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

Jasełka to widowisko o charakterze religijnym, tradycyjnie organizowane w okresie świąt Bożego Narodzenia (przed i po) w kościołach, przedszkolach, szkołach a  nawet   w niektórych domach. To  widowisko przedstawiające narodzenie Chrystusa. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. 

Ale tradycja jasełek, mimo tego staropolskiego słowa, nie pochodzi z Polski – jasełka wywodzą się z Włoch, a przedstawienia o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem z udziałem ludzi i zwierząt zainicjował święty Franciszek z Asyżu  organizując po raz pierwszy takie przedstawienie w 1223 r. w Greccio we Włoszech.


Jasełka  uczą, integrują  społeczność, wprowadzają  w świąteczny  nastrój, rozwijają  zdolności artystyczne.  Posiadają  również  walor  edukacyjny, gdyż  sprawiają, że dzieci lepiej poznają religijną historię Bożego Narodzenia, wspólnie uczestniczą w  przygotowaniach.


W  klimacie  mistyczności   tajemnicy Bożego Narodzenia   20  grudnia  2017r. w   naszej  Szkole  odbyły  się  Jasełka  przygotowane  przez  uczniów  klas  młodszych  wraz  z wychowawczyniami   w  oparciu  o  scenariusz   wg   pomysłu Pani  Anity  Ćwiklińskiej.


Nasze  szkolne  Jasełka   to zgodnie  z wielowiekową  tradycją   opowieść  o  historii  narodzin  Jezusa i podróży Trzech Króli, którzy przybyli  do  Betlejem by powitać nowo narodzonego  Zbawiciela.
Wzbogacone  iście  świąteczną  scenografią,  tańcami  Śnieżynek, Gwizdek  I Skrzatów  oraz   kolędami    w  wykonaniu  Zespołu  MELODYJKI  wzbudziły w przybyłych gościach  podziw i uznanie.


Dziękujemy  wszystkim, którzy  przyczynili  się   do  uświetnienia  szkolnej  uroczystości.


Agnieszka Lipska

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja