Gm.Turek: Uroczysta sesja Rady Gminy Turek w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Słodkowie

W czwartek, 28 grudnia odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Turek. W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Słodkowie zebrali się włodarze oraz zaproszeni goście. Podczas spotkania wójt Karol Mikołajczyk przedstawił działania podjęte w roku 2017. Wręczono również podziękowania i wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych mieszkańców gminy. Uroczystą sesję zakończyły jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży.

- Od kilku lat mamy wpisane w tradycję takie spotkanie w okresie świąteczno- noworocznym. Sesja z jednej strony robocza, bo będą podjęte stosowne uchwały, ale również sesja, podczas której chcemy podsumować 2017 rok- tymi oto słowami przywitał gości wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

Jedną z ważniejszych części spotkania było podsumowanie ubiegłego roku. W roku 2017 na i inwestycję wydano około 7 mln zł. Pieniądze wykorzystane zostały między innymi na budowę i przebudowę dróg między innymi w miejscowościach Kowale Księże, Korytków, Turkowice. Zagospodarowano plac za świetlicą w miejscowości Cisew, czy teren rekreacyjny w miejscowoci Kalinowa. Przebudowano drogę wewnętrzną w miejscowości Grabieniec i wyremontowano świetlicę w Słodkowie, Druhowie z OSP Kalonowa w roku ubiegłym mogli cieszyć się z zakupu lekkiego auta bojowego. Wybudowane zostały przydomowe oczyszczalnie ścieków na terenie gminy. Należy wspomnieć, że zadanie to będzie realizowane również w przyszłym roku. Budowa sieci kanalizacyjne, oświetlenie i wiele innych inwestycji zrealizowano w roku ubiegłym na terenie gminy Turek. 

Dużą rolę w roku ubiegłym odegrał fundusz sołecki na który wydano ponad 356 tys. zł. Należy nadmienić, że wówczas przygotowano wnioski o wartości ponad 34 mln 230zł. z czego wnioskowana kwota dotacji to 19 mln 300 tys.

Wójt Karol Mikołajczyk przedstawił najważniejsze zadania, które zaplanowano na rok 2018, a które wynikają z uchwały budżetowej. O budżecie na kolejny rok pisaliśmy już wcześniej:
http://www.iturek.net/5560/gm-turek-planuja-rekordowy-budzet-na-rok-2018

Osobom najbardziej zaangażowanym w działania gminy przyznano podziękowania i wyróżnienia, a następnie obecni w sali mieli okazję zobaczyć jasełka w wykonaniu uczniów z Zespołu szkolno- Przedszkolnego w Słodkowie.

Na zakończenie spotkania obecni podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja