Przykona: Druhny i druhowie z całego powiatu tureckiego podzielili się opłatkiem

Strażacy z terenu całego powiatu tureckiego spotkali się dzisiaj, tj. 5 stycznia w strażnicy OSP w Przykonie, by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Przybyłych przywitała Orkiestra Dęta OSP w Przykonie pod batutą Janusza Kujawy.

- Dziękuję za to co uczyniliście w roku 2017 w trosce o nasz wspólny, strażacki byt i umacnianie naszych szeregów. Dziękuję za pracę z młodzieżą, za szacunek do naszych strażackich tradycji i za wszystkie formy działania, które służą naszej strażackiej rodzinie i pozwalają nam realizować się w tej służbie dla naszej lokalnej społeczności- powiedział prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Grzegorz Ciesielski na początku spotkania.

Głos zabrali również zaproszeni goście w tym między innymi wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski. Wspomniał on o wyjątkowości roku obecnego i związanymi z nim obchodami 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poseł na sejm RP Ryszard Bartosik podziękował za pracę na rzecz społeczności lokalnej. Jak powiedział nie ma większej zasługi niż oddawanie się drugiemu człowiekowi.

Obecnym życzenia złożyli również zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu Arkadiusz Przybyła, dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu Andrzej Jankowski z  i przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Gebler.

Po wspólnej modlitwie i odśpiewaniu kolęd druhny i druhowie podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia wszelkiej pomyślności.

 

 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Przykona Strażacy podzielili się opłatkiem
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja