Gm.Turek: Podczas Spotkania Noworocznego strażacy z gminy podsumowali rok 2017

W sobotę, 13 stycznia odbyło się spotkanie druhen i druhów z terenu gminy Turek. W sali OSP w Cisewie zawitali włodarze, przedstawiciele straży pożarnej z terenu całego powiatu tureckiego, dyrektorzy oraz przedstawiciele instytucji. Obecni złożyli sobie życzenia oraz podzielili się opłatkiem. Tego dnia przedstawiono również działania prowadzone w roku 2017 oraz związane z rokiem ubiegłym najważniejsze wydarzenia. 

Uroczystość poprowadził prezes zarządu Gminnego Związku OSP Wacław Szajrych, który po krótce podsumował działania prowadzone w roku 2017 i przypomniał najważniejsze wydarzenia. Przedstawił on również sytuację finansową roku ubiegłego oraz plany na najbliższy czas.

- Założony budżet na rok 2017 to 311 tys. 480zł. Wykorzystanie to 258 tys 313 zł. Na tę kwotę złożyło się utrzymanie bieżące, czyli na przykład ubezpieczenia, badania lekarskie, paliwo, wynagrodzenia, przeglądy, naprawy czy energia, czyli około 90 tys.930zł. Zakup sprzętu i umundurowania to 44tys. 934zł., zawody strażackie i konkursy- 7tys.547zł. Spotkania i uroczystości to koszt około 2tys.zł.,a  zakup samochodu 112tys.900zł.

Wacław Szajrych podziękował włodarzom gminy za przychylność i przeznaczenie środków w budżecie na działalność jednostek.

W roku ubiegłym udało się pozyskać dwa lekkie samochody pożarnicze. Jeden z nich dla OSP Turkowice za kwotę 172tys.zł. Należy nadmienić, że za nieniejsze auto zapłacono w 2016 roku, jednak odebrano je w lutym 2017. Drugie z aut dotarło do OSP Kalinowa za kwotę 212 tys.900zł.

W roku bieżącym podjęte zostaną starania, aby zakupić samochód dla OSP Kaczki Średnie.

Prezes życzył wszystkim obecnym szczęścia w roku bieżącym oraz wszelkiej pomyślności.

Głos zabrali między innymi przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Kolenda, zastępca komendanta powiatowego PSP w Turku kpt. Piotr Pietrucha oraz wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk,.

-To będzie rok szczególny, bo będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie wyobrażam sobie, by druhowie nie włączyli się w organizację przedsięwzięć, nie tylko jako ci którzy pilnują porządku i pomagają organizacyjnie, ale również będą inicjatorami przedsięwzięć na swoim terenie- mówił wójt.

Dodał on, że to właśnie w tym roku obchodzić będziemy jubileusze trzech jednostek OSP. Mowa tu o OSP Wietchinin i OSP Szadów Pański, które świętować będą 100- lecie swojej działalności oraz OSP Kaczki Średnie, które w tym roku obchodzą jubileusz 50-lecia.

Po przemówieniach okolicznościowych druhny i druhowie złożyli sobie życzenia oraz podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zasiedli do stołów.


 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja