Policjanci z Turku zlikwidowali dziuplę samochodową

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali mężczyznę, u którego na posesji ujawnili części samochodowe pochodzące z kradzieży na terenie Polski i Niemiec. Dziupla znajdowała się w miejscowości Kotwasice (gm. Malanów). Funkcjonariusze znaleźli części i podzespoły samochodów marki BMW, Audi i Porsche.

W ubiegłym tygodniu policjanci z turkowskiej komendy otrzymali informację o tym, że w Kotwasicach gm Malanów na jednej z posesji może znajdować się samochód marki Porsche, którego został wcześniej przywłaszczony.

Gdy policjanci weszli na teren posesji w jednym z budynków znaleźli Porsche, które zostało już w dużej części zdemontowane. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ujawnili części od samochodów marki BMW i AUDI, które zostały skradzione na terenie Polski i Niemiec. 

Policjanci zatrzymali właściciela posesji. Mężczyzna 30-letni mieszkaniec naszego powiatu usłyszał zarzuty paserstwa, za co grozi mu kara pozbawienie wolności do lat 5. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym. 

Ponadto funkcjonariusza zatrzymali mężczyznę, który dokonał przywłaszczenia samochodu marki Porsche wartości ok. 200.000 zł. Mężczyzna to 19-latek zamieszkały na terenie Łodzi. Wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe.
 

Źródło: KPP Turek

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja