Władysławów: Śmieciowa rewolucja bez rewelacji

- To kpiny - tak w skrócie podsumowuje organizację systemu śmieciowego we Władysławowie mieszkanka bloku przy ul. Górniczej. Jako przykład pokazuje fotografie przepełnionych kontenerów.

Zmiany w systemie zagospodarowania odpadów miały sprawić, że będzie czysto, ładnie i ekologicznie. Praktyka pokazuje, że w wielu przypadkach trudno jednak mówić o spektakularnych sukcesach. Mieszkanka Władysławowa, która przesłała zdjęcia śmieci niemieszczących się w kontenerach jest oburzona. - W bloku jest 18 rodzin i śmieci zabierane raz w miesiącu, to kpiny. Na sam popiół w okresie zimowym, jest tylko jeden kontener - po tygodniu pełny - komentuje nie przebierając w słowach. Dlaczego nowy rok rozpoczął się we Władysławowie od śmieciowego zamieszania?

Zastępca wójta, Piotr Szewczyński nie ukrywa, że odbiór śmieci rozpoczął się w nowym roku, później i pojawiły się zaległości. Pierwsze śmieci zabrano od mieszkańców dopiero 16 stycznia, a odpady zmieszane - dopiero 22 stycznia. Wszystkie śmieci po świętach i nowym roku musiały więc czekać na swoją kolej. Przyczyną opóźnień jest fakt, że dopiero za trzecim razem udało się rozstrzygnąć przetarg na zagospodarowanie odpadów komunalnych. - W ten sposób gmina zaoszczędziła 30 tys. złotych. Spalarnia w Koninie podniosła nam ceny o 37%, a oszczędności na przetargu pozwoliły nam nie podnosić cen dla mieszkańców - argumentuje Piotr Szewczyński i przypomina, że mieszkańcy, którzy nie chcą czekać na wyznaczony w harmonogramie dzień odbioru śmieci mogą zawozić posegregowane śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja