Turek ma szansę na 21 mln zł

Ponad 21 mln zł ma szansę pozyskać Miasto Turek poprzez miejską spółkę Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, na modernizację oczyszczalni ścieków. To wielkie przedsięwzięcia ma kosztować ok. 40 mln zł. 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. złożyło do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą „Rozbudowa i przebudowa (modernizacja) oczyszczalni ścieków w Turku oraz rozbudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie aglomeracji Turek”. Modernizacja turkowskiej oczyszczalni to olbrzymie zadanie inwestycyjne, do którego miejska spółka przygotowuje się od kilku lat.

W minionym tygodniu NFOŚ ogłosił listę działań, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu – oceny merytorycznej. Wniosek PGKiM znalazł się na 63 miejscu ze statusem podstawowym. Na tej liście znalazło się ponadto wiele inwestycji z całego kraju, z czego wiele ze statusem rezerwowym.

Pozyskanie środków zewnętrznych na modernizację oczyszczalni jest bardzo ważne, gdyż to bardzo kosztowna inwestycja. Jej koszt całkowity szacowany jest na 40.732.547,78 zł, zaś wnioskowana kwota do dofinansowania pokryłaby połowę kosztów.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja