Wideo: Order Uśmiechu dla przyjaciela dzieci- Ireneusza Niewiarowskiego

Ireneusz Niewiarowski otrzymał dzisiaj, tj. 25 stycznia jedno z najważniejszych odznaczeń. Dlaczego najważniejszych? Gdyż ofiarowanym przez dzieci. Szczere i wrażliwe istoty, które potrzebują jedynie bezinteresownej miłości i uwagi postanowiły przyznać 1020. Order Uśmiechu.

Order Uśmiechu to jedyne na świecie odznaczenie, które przyznawane jest na wniosek dzieci. Dzieci, jako pierwsze muszą dostrzec w człowieku coś wyjątkowego, następnie przekonać do swojego kandydata członków Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Zaszczytu doświadczył dzisiaj, tj. 25 stycznia Ireneusz Niewiarowski, który w Szkole Podstawowej im.Marii Słodowskiej- Curii w Kawęczynie odebrał odznaczenie. 

-Order uśmiechu dla Pana Ireneusza nie tylko przyniósłby dumę i satysfakcję, ale również nagłośniłby postawę takich ludzi, którzy pragną dobra innych, są bezinteresowni i przyczyniają się do wzmacniania środowiska lokalnego. Takie osoby dają nam młodym wzór do naśladowania, abyśmy też bardziej dbali o innych, abyśmy angażowali się w działalność społeczną, uaktywniali i troszczyli o wspólne dobro- uargumentowały swoją decyzję dzieci w liście do kapituły.

Aby otrzymać odznaczenie trzeba działać społecznie, głównie z myślą o dzieciach. Ireneusz Niewiarowski to działacz zarówno polityczny, jak i społeczny. Organizator wielu przedsięwzięć związanych z dziećmi i młodzieżą. Pomaga innym i wierzy w ludzi. Jest dobroczyńcą dbającym o samorządność i solidarność. Praca Ireneusza Niewiarowskiego nie tylko pozwala mu godnie żyć, ale również przyczynia się do godnego życia innych. Ofiaruje im swój czas, wysiłek i zaangażowanie. Sprawia, że dzieci rosną i rozwijają się z uśmiechem. O dokonaniach laureata pisać można bez końca. W rezultacie jednak, jego działanie sprawiło, że odebrał on odznaczenie najcenniejsze.

O decyzji przyznania Ireneuszowi Niewiarowskiemu wyjątkowego odznaczenia poinformowała wicekanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu Halina Sroczyńska wraz Dorotą Zawadzką będącą członkiem Kapituły. Aby zostać 1020. osobą, której oficjalnie przekazano order, należało spełnić jeszcze jeden warunek. Było nim wypicie najsłodszego na świecie soku z cytryny, rzecz jasna z uśmiechem na twarzy.

Podziękowań i gratulacji płynących od przybyłych gości nie było końca.  Włodarze, przedstawiciele instytucji społecznych i politycznych, placówek edukacyjnych z terenu całej wielkopolski składali laureatowi najserdeczniejsze życzenia.

Po jakże wzruszającej części oficjalnej przyszedł czas na występy dzieci. Należy nadmienić, że Ireneusz Niewiarowski znalazł się wśród grona takich znakomitych osób, jak choćby Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, papież Franciszek. Ks.Jan Twardowski, Jacek Kuroń, Zbigniew Religa, Nelson Mandela czy Abdullah bin Abdulaziz Al Saud.

Więcej na temat wydarzenia już niebawem w Ale Radio

 

 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Order Uśmiechu dla Ireneusza Niewiarowskiego
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja