Mariola Kadrzyńska-Siwek: To był kolejny dobry rok dla Turku

Początek roku 2018 jest dobrym czasem na podsumowanie naszych działań i rezultatów, które udało nam się osiągnąć. Ubiegłe miesiące były okresem wytężonej pracy, której efekty widać w naszym mieście. Wiele działań i inwestycji, które zostały wykonane, były kluczowe dla mieszkańców Turku.

Z myślą o młodszych i starszych
Spora część inwestycji została wykonana z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Powstało obserwatorium i ogródek meteorologiczny przy dawnym Gimnazjum nr 2, a także boisko wielofunkcyjne, które wyposażono w niezbędne akcesoria do gry w piłkę siatkową i koszykową.

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji ruszyła budowa wodnego placu zabaw, którego całkowity koszt inwestycji wyniesie niespełna 3 mln. zł. Został wyremontowany Stadion 1000-lecia - wprowadzono system nawadniający płyty głównej oraz wykonano dwie płyty treningowe o wartości około 850 tys. zł. Powstały także dwie siłownie plenerowe – na Osiedlu Muchlin oraz w Parku Tura.

Seniorzy w Turku mogą cieszyć się klubem „Senior +”. W ramach klubu turkowianie mogą codziennie się spotykać, odbywać warsztaty oraz spotkania okolicznościowe i tematyczne. Dzięki programowi wyremontowaliśmy pomieszczenie w Miejskim Domu Kultury i dostosowaliśmy go dla potrzeb osób starszych.

Infrastruktura bliska Turkowianom. Nowe dokumentacje na nowe inwestycje
Blisko 2 mln złotych kosztowała budowa dróg, chodników i parkingów przy ulicach: Kączkowskiego, Sportowej, Orzeszkowej i Składkowskiego. Dzięki tej inwestycji osiedle zmieniło się nie do poznania. A przypomnijmy, że potrzeby tam były wyjątkowo duże - jezdnia i chodniki były bardzo zniszczone i popękane.

Znaczące środki w budżecie zabezpieczone zostały na opracowanie licznych dokumentacji projektowych pozwalające na realizację kolejnych zadań inwestycyjnych. Opracowano min. dokumentację na budowę układu komunikacyjnego w rejonie ulic 650- lecia i Dąbrowskiego.

Wykonane zostało nowe ogrodzenie cmentarza komunalnego przy ul. Chopina w Turku o wartości 530 tys. zł.

Wybudowano wiele odcinków ulic i dróg, jak choćby chodniki przy ul. Smorawińskiego, ul. Chopina, Osiedlu Wyzwolenia oraz wzdłuż bloku POW 1.

Działamy ekologicznie
Po wielu latach Osiedle Leśna zyskało nową kanalizację deszczową o łącznej długości 291,82 m. Kanał Folusz zyskał wyrównane, pogłębione i wyczyszczone koryto oraz linię brzegową. Z kolei stawy znajdujące się w parku miejskim zostały oczyszczone i zarybione. Zostało uruchomione nowe oświetlenie na ul. Górniczej – 27 latarni i 2 ledowe oświetlacze przejść dla pieszych o łącznej wartości 108 tys. zł, w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja