Wiedza poparta praktyką, czyli „Wspólnie Dla Wielkopolskiej Wsi”

„Wspólnie Dla Wielkopolskiej Wsi” to spotkanie, które organizowane jest pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego. Osoby zainteresowane nowościami w dziedzinie rolnictwa zgromadziły się dzisiaj, tj. 30 stycznia w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, by nabyć wiedzę popartą praktyką.

Spotkanie otworzył Kierownik BP ARiMR w Turku Tadeusz Gebler. Przywitał on zaproszonych gości i nadmienił, że placówka, w której zorganizowane zostało spotkanie jest miejscem idealnym, bowiem właśnie tu realizowanych jest wiele innowacyjnych projektów z dziedziny rolnictwa.

Oprócz zainteresowanych przedstawianą tematyką rolników na spotkaniu pojawili się znawcy danych zagadnień, którzy mogli udzielić niezbędnych rad przybyłym i odpowiedzieć na pytania. Swoim doświadczaniem podzielili się między innymi z-ca dyrektora Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Łukasz Grabowski, z-ca komendanta Powiatowego PPSP w Turku Piotr Pietrucha, dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztof Adamkiewicz, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Wiesława Nowak, z-ca wojewódzkiego inspektora Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa Elżbieta Strzelczyk, powiatowy lekarz weterynarii Jan Radzimski

Podejmowane zagadnienia dotyczyły dopłat bezpośrednich 2018 i wniosków, które składane są przez internet, planowanych do uruchomienia działań z PROW 2014-2020 dotyczących modernizacji gospodarstw rolnych oraz premii dla młodych rolników, premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, restrukturyzacji małych gospodarstw. Oprócz tego przedstawiono priorytety działalności Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu na rok 2018 oraz określono, jakie są zmiany w obszarze świadczeń i ubezpieczeń społecznych rolników. Podjęte tematy dotyczyły również zasad gospodarowania nieruchomościami rolnymi Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa w 2018 roku, działań Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa dotyczące rynków rolnych, promocji produktów rolnych i żywnościowych. Goście przedstawili, jaka jest aktualna sytuacja dot. afrykańskiego pomoru świń i choroby guzowatej skóry bydła jako nowego zagrożenia dla Polski, podjęli aspekty dotyczące bezpieczeństwa pożarowego na obszarach wiejskich oraz Państwowej Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.


 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja