Kawęczyn: Gmina rozpoczęła obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

XXXVII sesji Rady Gminy Kawęczyn była wyjątkowo uroczysta. Oprócz dyskusji dotyczącej bieżących spraw i podsumowania ubiegłego miesiąca pojawił się również akcent patriotyczny. Była nim inauguracja obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W drugiej części spotkania, które odbyło się 31 stycznia udział wzięli włodarze, mieszkańcy gminy oraz zaproszeni specjalnie na tę okazję goście. Wszystkich obecnych przywitał wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak.

-Nie obchodzimy obchodów szumnie, zbyt głośno, bo świętujemy z dużym szacunkiem dla tamtego pokolenia, ale też chcemy zrobić to tak, żeby wszelakie elementy jubileuszu, tegoż święta były zauważone i niezapomniane.

Jak powiedział wójt jest idea, by obchody świętować uroczyście do końca roku.

Jednym z goszczących tego dnia w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im.Marii Skłodowskiej- Curie był dr Piotr Okulewicz z Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wygłosił on wykład "Dwaj liderzy, dwie wizje, jedna Polska. Józef Piłsudski i Roman Dmowski w pierwszych miesiącach niepodległej Polski (listopad 1918 - czerwiec 1919)". Jako druga głos zabrała Małgorzata Krawczyk, która opowiedziała o dziejach Turku i okolic w okresie międzywojennym.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja