Brudzew: Tłumy wiernych na odpuście w Galewie

Modlitwa, skupienie oraz tradycja. Te cechy posiadają coroczne uroczystości odpustowe, które obchodzone są w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie. W uroczystościach wzięło udział wielu wiernych z terenu całego powiatu.

6 sierpnia, jak co roku na wzgórze Galewskie przybywają wierni, którzy modląc się dziękują za ocalenie z epidemii cholery, która miała miejsce na początku XIXw.


-Jest to dla mnie wyjątkowe wydarzenie. Modlę się każdego roku prosząc Boga o łaskę oraz zdrowie dla siebie i bliskich. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w uroczystościach, które bardzo wzbogacają mnie przede wszystkim duchowo- mówiła mieszkanka Brudzewa.


O godzinie 10.00 odbyła się Msza Święta dla pielgrzymów z Turku i Russocic. Poprowadził ją ks.kan. Stanisław Nasiński. O 11.30 pielgrzymi modlili się podczas Sumy Odpustowej. Modlitwie oddał się wówczas ks.prał. Lesław Witczak.


Oprócz modlitwy dla wszystkich uczestników przygotowano atrakcje. Wielu chętnych odwiedzało pobliskie stragany. Dużo zabawy miały również dzieci, które bawiły się na karuzelach oraz korzystały z wielu niespodzianek.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja