NURD - Podsumowanie trzydniowych działań

W dniach od 07 lutego do 09 lutego br., na terenie całego województwa wielkopolskiego policjanci prowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Trzydniowa akcja ukierunkowana była przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

Policyjne działania „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zagrożeń dla rowerzystów i pieszych na drodze. Pomimo licznych apeli o bezpieczną i rozważną jazdę, uczestnicy ruchu drogowego, cały czas popełniają wiele wykroczeń i przestępstw drogowych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku podczas trzydniowych działań ujawnili 219 wykroczeń w ruchu drogowym.

Do najczęściej popełnianych wykroczeń na drodze należało:
- przekraczanie jezdni w nieprawidłowy sposób – 48 wykroczeń
- przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym – 9 wykroczeń
-  nieprawidłowe zachowanie kierujących wobec pieszy/rower tj. nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu/rowerzyście – 6 wykroczeń
- przekraczanie prędkości jazdy przez kierujących pojazdami w rejonie przejść dla pieszych – 22 wykroczenia
- nieprawidłowe zachowanie rowerzystów tj. jazda rowerem wzdłuż po chodniku czy po przejściu dla pieszych – 4 wykroczenia
- przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym – 9 wykroczeń.

Pomimo zakończenia policyjnych działań NURD w dalszym ciągu apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja