Tuliszków: Rok akcentami patriotycznymi usiany

W tym roku w Tuliszkowie mieszkańcy obchodzić będą trzy wyjątkowo ważne rocznice. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, 100-lecia Powstania Wielkopolskiego oraz 560-lecia lokacji Tuliszkowa podjętych zostanie wiele przedsięwzięć podczas których organizatorzy nie zapomną o akcentach patriotycznych.

Aby upamiętnić jedne z ważniejszych dla Polaków wydarzeń, powołany został Komitet Honorowy, który działać będzie na terenie Tuliszkowa i okolic.

Najprawdopodobniej już w kwietniu mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w pierwszej inicjatywie o charakterze patriotycznym. 8 kwietnia odbędzie się Ogólnopolski Turniej Judo z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, natomiast 29 kwietnia miłośnicy muzyki wysłuchają Niepodległościowego Koncertu Wiosennego w wykonaniu Orkiestry Dętej MGOK.

1 maja chętni będą mieli okazję wziąć udział we Wspólnym Biegu Po Flagę, a w dniu kolejnym w grze ulicznej „Bitwa o flagę” i oflagowaniu wsi Ogorzelczyn oraz innych miejscowości. 3 maja mieszkańcy uczczą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i wezmą udział w Gminnym Dniu Strażaka, kiedy to nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy na murach świątyni w Tuliszkowie.

Sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i 560-lecia lokacji Tuliszkowa odbędzie się 1 czerwca, a w dniu kolejnym uczniowie szkół, przedszkoli i zespoły MGOK zaprezentują swoje talenty wokalne i artystyczne. Miłośnicy muzyki będą mieli okazję delektować się wybitnymi dźwiękami podczas koncertów Mezzo i Sound’N'Grace. 3 czerwca nastąpią kulinarne prezentacje sołectw, powiatowe prezentacje orkiestr dętych oraz koncert Defis i Łobuzy.

W listopadzie planowany jest Gminny Koncert Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich, a w ramach obchodów Święta Niepodległości Koncerty, Karaoke Rodzinne, wystawa zdjęć „Nasze rodziny- nasza historia” i wystawa dokumentów z archiwów państwowych.

Planów jest wiele, a włodarze mają nadzieję, że wszystkie zamierzenia zostaną zrealizowane. W końcu to rok wyjątkowy podczas którego akcentów patriotycznych będzie na pewno wiele.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja