Uniejów idzie po więcej. Będą nowe atrakcje, jakich Turek może pozazdrościć

Jak podaje Dziennik Łódzki miasteczko uzdrowiskowe nieopodal Turku -Uniejów wciąż się rozwija. Samorząd podpisuje kolejną umowę na kwotę 65 mnl. zł. Nowe atrakcje zapewne przyciągną kolejne rzesze turystów. Czego już niebawem będziemy mogli doświadczyć w Uniejowie?

Dzięki unijnemu wsparciu w termach powstać ma wielofunkcyjny basen solankowy, który wyposażony będzie w dodatkowe atrakcje oraz urządzenia do masażu. Łączny koszt niniejszej inwestycji to prawie 13 mln.zł.

W planach jest również nowy obiekt basenowy wraz z instalacjami i wyposażeniem. Strefa wypoczynku, zabaw dla dzieci, tężnia solankowa, kino 9D, taras z leżankami i część gastronomiczna to tylko niektóre z planowanych inwestycji. Na ten cel również przeznaczone będzie kwota około 13 mln.zł.

10 mln.zł kosztować będzie Farma Alka leżąca w sąsiedztwie Zagrody Młynarskiej. Zostaną tam wyodrębnione cztery strefy tematyczne oraz wiodąca przez nie ścieżka edukacyjna. Będzie ona obrazowała proces powstania produktów spożywczych „od ziarenka do bochenka chleba”.

Adaptacja posterunku wodnego na cele turystyki kosztować będzie około 6,5 mln.zł., a na budowę tężni solankowej wraz pijalnią wody termalnej przeznaczy się 11 mln.zł.

8 mln.zł. to koszt Spycimierskiego Gródu.

W Dzienniku Łódzkim burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek mówi, że projektów związanych z rozwojem turystyki jest dziesięć. Każdy z nich dotyczy strefy uzdrowiskowej wraz bulwarami.

Jeszcze niedawno to Uniejów był małym miasteczkiem, które jak mówiono leży koło Turku. Dziś to Turek leży koło Uniejowa, który rośnie w siłę przyciągając nie tylko turystów, ale również inwestorów. Nic tylko podziwiać, gratulować i naśladować odwagę oraz trafne pomysły.

źródło: www.plus.dzienniklodzki.pl
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja