Władysławów: Pijany kierowca potrącił rowerzystę w Międzylesiu

Funkcjonariusze turkowskiej komendy w dniu wczorajszym w miejscowości Międzylesie zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Władysławów. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Citroen Xara Picasso potrącił 67-letniego rowerzystę. W momencie zdarzenia drogowego był nietrzeźwy.

14 lutego br. dyżurny Komendy Powiatowej w Turku otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w m-ci Międzylesie, gm. Władysławów. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego wynika, iż kierujący samochodem osobowym marki Citroen Xara Picasso nie zachował należytych środków ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania, w wyniku czego najechał na tył prawidłowo jadącego rowerzysty.
Kierującego rowerem z uwagi na liczne obrażenia ciała przewieziono do turkowskiego szpitala.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci stwierdzili, że kierowca Citroena jest nietrzeźwy, po przeprowadzeniu badania trzeźwości okazało się, że sprawca wypadku drogowego uzyskał wynik 1.35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku drogowego oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.  Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Turku zastosował dozór policyjny.

Sprawcy wypadku grozi do 8 lat więzienia.
 

źródło: KPP Turek


 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja