Więcej zdarzeń, mniej pożarów- czyli strażacy z PSP podsumowali rok

Dzisiaj tj. 16 lutego druhny i druhowie podsumowali miniony rok oraz omówili najważniejsze wydarzenia mające miejsce na terenie powiatu tureckiego. W naradzie rocznej uczestniczyli zawodowi strażacy, ochotnicy, samorządowcy oraz zaproszeni goście.

Po przywitaniu gości głos zabrał st.bryg. Dariusz Stasiak, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Przedstawił on najistotniejsze dane statystyczne za rok 2017.

Na terenie powiatu tureckiego funkcjonuje 87 jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ogółem jednostki posiadają 115 samochodów. W roku 2017 średni czas dojazdu do zdarzeń na terenie powiatu tureckiego to jedynie 8,47 minut.

W ubiegłym roku na naszym terenie miało miejsce ogółem 706 zdarzeń. Dla porównania w roku 2016 było ich 582. Nastąpił więc wzrost o 124 zdarzenia, co stanowi 21,3%.

W ogólnej liczbie zdarzeń zanotowano 154 pożarów. W stosunku do roku 2016 nastąpił spadek o 37 tego typu akcji, czyli o 23%.

Na terenie powiatu tureckiego miejscowych zagrożeń było 522, co daje wzrost o 154 w porównaniu do roku 2016. Głównymi przyczynami powstawania takich zdarzeń były huragany, silne wiatry, tornada, niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, nietypowe zachowanie zwierząt.

Odnotowano 30 alarmów fałszywych. Rok wcześniej liczba ta wynosiła 16.

W 2017 w wyniku zanotowanych zdarzeń śmierć poniosło 8 osób, rannych zostało 121. Dla porównania w roku 2016 zmarło 5 osób, a 123 poszkodowanych.

Podczas spotkania nie zabrakło informacji na temat prężnie działającej sali Ognik, która przyciąga wiele dzieci, które edukowane są pod kątem bezpieczeństwa.

Komendant Stasiak podziękował obecnym za wszelką współpracę i wskazał, że turkowska komenda funkcjonuje na bardzo dobrym poziomie.

Głos zabrali również zaproszeni goście, w tym Arkadiusz Przybyła- zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego, poseł na sejm RP Ryszard Bartosik, starosta turecki Mariusz Seńko oraz prezes Zarządu Powiatowego OSP Grzegorz Ciesielski. Goście gratulowali strażakom i dziękowali za trud i poświęcenie włożony w pomoc poszkodowanym.

Prezes turkowskiego oddziału WOPR Józef Ścibior wręczył przedstawicielom straży pożarnej oraz włodarzom z poszczególnych gmin podziękowania oraz wyraził nadzieje na dalszą współpracę. Na ręce komendanta Dariusza Stasiaka oraz naczelnika Wydziału Operacyjno- Kontrolno- Rozpoznawczego Piotra Pieśkiewicza złożył on Złotą Odznakę za Zasługi dla WOPR.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja