Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi

Policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego naszej komendy w dniu 15 lutego br. zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę usiłowania kradzieży elektronarzędzi z dwóch marketów budowlanych w Turku. Policjanci ustalili, że 26-letni mężczyzna zamieszkały na terenie powiatu tureckiego już wcześniej kilkakrotnie dokonał podobnych kradzieży. Za usiłowanie kradzieży grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci mężczyzna w dniu 15 lutego br.  odwiedził dwa  markety budowlane w Turku, gdzie usiłował dokonać kradzieży różnych elektronarzędzi. W pierwszym przypadku mężczyzna przeciął siatkę odgradzająca część ogrodową sklepu od chodnika co miało mu ułatwić wyniesienie skradzionego towaru poza teren sklepu, w drugim przypadku mężczyzna usiłował wynieść ze sklepu szlifierką kątową. Zarówno jedna jak i druga próba kradzieży  nie powiodła się, policjanci przeglądając monitoring sklepowy wytypowali sprawcę, który został zatrzymany.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów usiłowania kradzieży, do których przyznał się podczas przesłuchania. Elektronarzędzia wyceniane na kwotę 1,475 złotych wróciły na półki sklepowe.

Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja