Zniszczone chodniki i nieprzejezdne ulice- budowa firmy DeVeris trwa

Zablokowana ulica, utrudnienia w ruchu oraz zniszczone chodniki. Gdzie? Przy ul.Korytkowskiej w Turku. Właśnie tam od dłuższego czasu trwają prace związane z budową nowej firmy DeVeris Polska. Na warunki narzekają mieszkańcy Turku, którzy zwrócili się do nas z prośbą o podjęcie tematu.

Jak piszą mieszkańcy od kilkudziesięciu dni jedna z dróg znajdujących się na terenie Tureckiej Strefy Inwestycyjnej jest nieprzejezdna. Turkowianie mają problem z dotarciem do pracy, a wielu z nich zastanawia się kto naprawi uszkodzenia na jezdni i chodnikach powstałe podczas budowy. Duży odcinek drogi przy powstającym przedsiębiorstwie jest zasypany kamieniami i ziemią.

- Od kilkudziesięciu dni droga w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej mieszcząca się przy terenie, gdzie budowana jest nowa fabryka DeVeris Polska pozostawia wiele do życzenia. Ciekaw jestem, ile miasto Turek dostaje za zajęcie pasa drogowego, a w zasadzie całej drogi i niszczenie jej. Ciekaw jestem również, czy doprowadzą stan drogi do tej sprzed budowy. Nadmienię, że moja droga do pracy jest utrudniona. Chodnik w dużej jest prawie całkowicie zajęty przez samochody- mówi jeden z użytkowników drogi.

Na pytania mieszkańców odpowiada zastępca burmistrza Turku Jerzy Kurzawa.

-Zasada jest zawsze prosta. Jeżeli w trakcie budowy uszkodzony został chodnik, my zobowiązujemy inwestora do naprawy szkód jakie wyrządził. Czy to jest wykonawca firmy czy prywatny inwestor.

Według mieszkańców można zapobiec zaistniałej sytuacji. Wystarczy odpowiednia organizacja oraz trochę wyobraźni. Za przykład podaje się firmę Messer, gdzie goście mają wyznaczone miejsce do parkowania przed bramą.

- W firmie Messer goście mają wyznaczone miejsce przed bramą. A cześć samochodów stoi na parkingu wewnętrznym lub na wyznaczonym parkingu przed parkingiem dla ciężarówek. Żadne auto nie stoi na chodniku. Czy tak nie powinno być przy każdym zakładzie pracy?- pytają rozgoryczeni mieszkańcy.

Jerzy Kurzawa informuje również, że nie słyszał wcześniej o problemie i obiecał zająć się sprawą.

- Z całą pewnością ktoś pojedzie i zobaczy, jak ulica wygląda i co można zrobić. Zostaje nam jedynie zobowiązać wykonawców, żeby zabezpieczyli teren. Nie mają uprawnień do zajmowania terenu. Musieliby wyznaczyć objazdy, jeśli nie dają możliwości przejazdu lub go utrudniają- mówi zastępca burmistrza.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja